Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 65 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Согласки: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Согласки: Замена со македонско име на предлошката, replaced: {{IPA| → {{МФА| (25))
с (→‎Согласки: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Туркиски јазици]]
[[Категорија:Карлучки јазици]]
[[Категорија:Аглутинативни јазици]]