Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Добитници на Прицкеровата награда“

с
нема опис на уредувањето
с
с
Ознака: Изворно уредување 2017
 
{{Navbox
| name = Добитници на Прицкеровата награда
| name = Прицкерови лауреати
| title = Добитници на [[Прицкерова награда|Прицкеровата награда]]
| state = {{{state|autocollapse}}}