Разлика помеѓу преработките на „Свети Врач“

Додадени 27 бајти ,  пред 1 месец
Одбиени последните 2 промени (од 77.29.226.253) и ја поврати преработката 4442225 на Thegreatguym
Ознака: Отповикано
(Одбиени последните 2 промени (од 77.29.226.253) и ја поврати преработката 4442225 на Thegreatguym)
Ознака: Рачно отповикување
 
| native_name = Сандански
| native_name_lang = bg
| image_skyline = MacedoniaBulgaria-Sandanski-03.jpg
| subdivision_type = [[Земји во светот|Земја]]
| subdivision_name = [[MAKEDONIJAБугарија]]
| subdivision_type1 = [[Области во MAKEDONIJAБугарија|Област]]
|Област]]
| timezone=[[источноевропско време|EET]]
| utc_offset=+2