Разлика помеѓу преработките на „Список на ликови од Хари Потер“

Одбиена последната промена (од 92.55.107.152) и ја поврати преработката 4498001 на Bjankuloski06
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
(Одбиена последната промена (од 92.55.107.152) и ја поврати преработката 4498001 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
 
* [[Лорд Волдеморт]] - Видете Том Марвало Ридл
 
=== Г ===
=== Г === Хермиона Гренџер- најдобра другарка на Хари и сопруга на Рон. Таа е еден од трите главни ликови
 
=== Д ===