Разлика помеѓу преработките на „Марио Арангеловски“

с
Отповикани уредувањата на 77.28.146.109 (разговор), враќајќи на последната преработка на Stiemalll
с (Отповикани уредувањата на 77.28.146.109 (разговор), враќајќи на последната преработка на Stiemalll)
Ознака: Отповикување
 
{{Infobox musical artist <!-- See Wikipedia:WikiProject_Musicians -->|Name=Марио Арангеловски|Origin=|Img_capt=|Img_size=|Landscape=|Background=|Birth_name=Марио Арангеловски|Alias=|Born={{birth date and age|df=yes|1995|10|30}}<br />[[Куманово]], [[Македонија]]|Died=|Img=Марио Арангеловски (1).jpg|Voice_type=|Instrument=|Genre=[[Поп музика|поп]]|Occupation=[[пејач]]|Years_active=|Label=|Associated_acts=|URL=|Current_members=|Past_members=|Notable_instruments=}}'''Марио Арангеловски''' ([[30 октомври|30 ноември]] [[1995]], [[Куманово]]) – македонски пејач на поп музика.
[[Податотека:Марио_Арангеловски_(4).jpg|мини|Марио Арангеловски]]
[[Податотека:Марио_Арангеловски_(3).jpg|мини|Марио Арангеловски]]