Разлика помеѓу преработките на „Убодна пила“

Одземени 75 бајти ,  пред 1 месец
Одбиена последната промена (од 103.26.247.158) и ја поврати преработката 4291457 на Инокентиј
(Одбиена последната промена (од 103.26.247.158) и ја поврати преработката 4291457 на Инокентиј)
Ознака: Рачно отповикување
 
 
== Надворешни врски ==
{{рв|Jigsaws}}
{{рв|Jigsaws}}[[Six Principal Of A Jigsaw Blades|https://sawfeatures.com/jigsaw-blades/]]
*[http://www.props.eric-hart.com/features/who-invented-the-jig-saw Who invented jigsaw]
*[http://www.taunton.com/finewoodworking/pages/w00097.asp Types of Jigsaws]