Разлика помеѓу преработките на „Малешевско-пирински дијалект“

Одбиена последната промена (од 2600:1700:940:AE1F:1D58:E8E8:CEEB:A254) и ја поврати преработката 4503754 на Ehrlich91
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
(Одбиена последната промена (од 2600:1700:940:AE1F:1D58:E8E8:CEEB:A254) и ја поврати преработката 4503754 на Ehrlich91)
Ознака: Рачно отповикување
 
[[Податотека:Makedonski dijalekti-prilagodeno.png |мини|350п|десно|{{легенда|#D9F486|Малешевско-пиринскиот дијалект на картата на бугарскитемакедонските дијалекти}}]]
{{Преслушување
| filename = Maleševo-Pirin dialect speech - Maleš.ogg