Разлика помеѓу преработките на „Телевизија Сонце“

нема опис на уредувањето
с (Ehrlich91 ја премести страницата Телевизиjа Сонце на Телевизија Сонце)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
| online chan 1 =
| 3gmobile serv 1 =
}}
}}{{Премести|Телевизија Сонце}}
 
'''Телевизија Сонце''' - приватен сателитски канал во [[Република Македонија]]. Нејзин сопственик е [[Ѓорѓија - Џорџ Атанасоски]]. Достапен на кабелските оператори во [[Македонија]].