Разлика помеѓу преработките на „Шунка на 'ржан леб“

Одземени 43 бајти ,  пред 5 месеци
ситна поправка
(дополнување)
(ситна поправка)
 
'''Шунка„Шунка на 'ржан леблеб“''' или '''Сендвич„Сендвич со шункашунка“''' ([[англиски]]: ''Ham on Rye'') - [[роман]] на американскиот писател [[Чарлс Буковски]] од 1982 година. Романот ги опишува детството и младоста на измислениот лик Хенри Кинаски, а дејствието се случува во [[Лос Анџелес]], во текот на 1920-тите и 1930-тите години. Инаку, книгата е посветена на „сите татковци“.<ref>Čarls Bukovski, ''Bludni sin''. Beograd: BIGZ, 1986.</ref>
 
==Содржина==
{{наводи}}
 
[[Категорија:ДелаРомани на Чарлс Буковски]]
[[Категорија:Американски романи]]
[[Категорија:Книги од 1982 година]]