Свјатослав Рихтер: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(File)
сНема опис на уредувањето
[[File:RICHTER 2.jpg|thumb)]]
 
'''Свјатослав Теофилович Рихтер''' ({{lang-ru|Святослав Теофилович Рихтер}}, {{lang-uk|Святослав Теофілович Ріхтер}}; [[20 март]] [[1915]] – [[1 август]] [[1997]]) — руски класичен музичар и еден од најголемите [[пијанист]]и на [[XX век]], можеби и на сите времиња, титула којашто ја добива заради длабочината на своите интерпретации, виртуозната техника и обемноста на репертоарот.
3

уредувања