Разлика помеѓу преработките на „Киви (овошје)“

Додаден 41 бајт ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Kи → Ки)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
{{Таксономија
| name = Киви 0премиер ж ѓѓ за ња а1 1
| image = Kiwi (Actinidia chinensis) 1 Luc Viatour.jpg
| image_width = 210px
Анонимен корисник