Џин Вајлдер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 11 месец
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Gene Wilder in Amsterdam.jpg|мини|Gene Wilder]]
{{Инфокутија за глумец|name=Gene Wilder}}
'''Gene Wilder''' (роден '''Jerone Silberman''') е американски сценски и филмски актер, режисер, сценарист, писател и активист, добитник на наградите [[Хуго (награда)|Хуго]] и [[Еми (награда)|Еми]] и е номиниран за два [[Оскари]] и [[Златен Глобус|Златен глобус]].
 
Анонимен корисник