Разлика помеѓу преработките на „Џин Вајлдер“

Додадени 60 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Gene Wilder''' (роден '''Jerone Silberman''') е американски сценски и филмски актер, режисер, сценар...)
 
{{Инфокутија за глумец|name=Gene Wilder}}
'''Gene Wilder''' (роден '''Jerone Silberman''') е американски сценски и филмски актер, режисер, сценарист, писател и активист, добитник на наградите [[Хуго (награда)|Хуго]] и [[Еми (награда)|Еми]] и е номиниран за два [[Оскари]] и [[Златен Глобус|Златен глобус]].
 
Анонимен корисник