Разлика помеѓу преработките на „Астероид од типот S“

Додадени 6.127 бајти ,  пред 7 месеци
Создадена страница со: мини|[[433 Ерос — пример за астероид од типот S.]] '''Астеро...
(Создадена страница со: мини|[[433 Ерос — пример за астероид од типот S.]] '''Астеро...)
(нема разлика)