90377 Седна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 84 бајти ,  пред 1 година
с
Македонско име на предлошка, replaced: Infobox planet → Инфокутија Планета
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Македонско име на предлошка, replaced: Infobox planet → Инфокутија Планета)
{{Инфокутија Планета
{{Infobox planet
| name = Седна
| image = [[Податотека:Sedna PRC2004-14d.jpg|260px|alt=Sedna seen through Hubble]]
[[Категорија:Откритија на Дејвид Рабиновиц]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 2003 година]]
[[Категорија:Неправилни месечини]]