683 Ланција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 84 бајти ,  пред 1 година
с
Македонско име на предлошка, replaced: Infobox planet → Инфокутија Планета
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Македонско име на предлошка, replaced: Infobox planet → Инфокутија Планета)
{{Инфокутија Планета
{{Infobox planet
| discovery=yes
| physical_characteristics = yes
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1909 година]]
[[Категорија:Астероиди наречени по личности]]
[[Категорија:Неправилни месечини]]