Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Француски математичари]]
[[Категорија:Апсолвенти на Високата нормална школа]]
[[Категорија:Починати во Париз]]