Жан Батист Ламарк: Разлика помеѓу преработките

Додадени 58 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: ез'рбет → езрбет)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
[[Категорија:Родени во 1744 година]]
[[Категорија:Починати во 1839 година]]
[[Категорија:Починати во Париз]]