Калорија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Разлики: Форматна исправка, replaced: ul= → u= (4)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Разлики: Исправена предлошка, replaced: цмс → нмс)
с (→‎Разлики: Форматна исправка, replaced: ul= → u= (4))
|-
| [[Термохемија|Термохемиска]] калорија || cal<sub>th</sub>
| ≡ {{val|4.184|ulu=J}}
≈&nbsp;{{val|0.003964|ulu=BTU}}
≈&nbsp;{{val|1.163|e=-6|ulu=kWh}}
≈&nbsp;{{val|2.611|e=19|ulu=eV}}
| <ref name="iso31-4">Меѓународен стандард ISO 31-4: Величини и единици&nbsp;– Дел 4: Топлина. Прилог B (информативно): Другите единици се дадени информатицно, особено што се однесува до факторот на претворање. [[Меѓународна организација за стандардизација]], 1992.</ref>
|-