Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Додадени 87 бајти ,  пред 12 години
+
с
(+)
 
Денес во Чернобил живеат околу 500 лица: научници - главно радијациски физичари, како и администратори на Забранетата зона (видете [[Чернобилска несреќа]]) во која припаѓа и самиот град.
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Украина]]