Андријана Јаневска: Разлика помеѓу преработките

Одземени 122 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
!Датум
|-
|''Специјална I награда'' (максимални 100 бода)
<br />
|солфеж, државен натпревар
|05.04.2001
|-
|''I награда'' во II категорија
<br />
|клавирско трио, државен натпревар
|28.04.1999
|-
|''II награда'' во I категорија
<br />
|виолина, државен натпревар
|01.04.1993
|-
|''II награда'' во III категорија
<br />
|виолина, државен натпревар
|05.04.1995
|-
|''III награда'' во I категорија <br />
|виолина, државен натпревар
|04.04.1992
|-
|''Пофалница''
|државен натпревар по виолина<br />
|1995
|-
|-
|Добитник на наградата „Откритие на годината“
<br />
|Откритие на годината
|2000
|-
|Втора награда од публика
<br />
|Еврофест
|2000
|-
|Награда за најдобра пејачка на годината
<br />
|12 величествени
|2000
|-
|Хит на годината за песната „Твоето писмо моја Библија“
<br />
|12 величествени
|2000
|-
|Најдобра пејачка на годината
<br />
|О каква ноќ
|2000
|-
|Гран при (прва награда од публика и прва награда од жири)
<br />
|Скопје фест
|2001
|-
|Втора награда од публика и награда за најдобар сценски настап
<br />
|Макфест
|2001
|-
|Лице на годината
<br />
|Лице на годината
|2001
|-
|Трета награда од жири
<br />
|Еврофест
|2001
|-
|Второ место
<br />
|Избор за песна на Евровизија
|2002
Анонимен корисник