Рејнато Пуно: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
Нема опис на уредувањето
{{Премести|Рејнато Пуно}}{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:puno_reynato.jpg|thumb|right|200px|Рејнато Пуно]]
'''Рејнато С. Пуно''' (роден {{роден на|17|мај|1940}}) — [[врховен судија на Филипините]]. Назначен е на [[8 декември]] [[2006]] од страна на [[претседател на Филипините|Претседателот]] [[Глорија Макапагал-Аројо]], и е 23-тиот шеф на правдата. Пуно и пред оваа функција беше судија во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот Суд]] како асоцијативен судија.
Анонимен корисник