Разлика помеѓу преработките на „Мандаринка“

Одземени 44 бајти ,  пред 6 месеци
с
|Податотека:Мандаринка - Зоо Скопје.jpg|Мажјак во Зоо Скопје
|Податотека:Aix galericulata male portrait.jpg|Портрет на мажјак во [[Мартин Мер]], Англија
|Податотека:Aix :Aix galericulata (wild living in Warsaw).JPG|Патор
|Податотека:Aix :Mandarinducksum.JPG|Патор во затемнето перје
|Податотека:Aix :Mandarin duckling 800.jpg|Пајче
|Податотека:Aix :Mating Mandarin Ducks.jpg|Двојка при парење
|Податотека:Aix :Aix galericulata 2016 07 10.webm|Опуштен мажјак
|Податотека:Aix :Aix galericulata MWNH 1970.JPG|Јајце, збирка во [[Музеј Визбаден|Музејот Визбаден]]
|Податотека:Aix :Buiobuione-mandarin-duck-warsaw.jpg|Мажјак во [[Парк Лазјенски|Паркот Лазјенски]], [[Варшава]]
|Податотека:Aix :Mandarin-duck-pair-near-wall.jpg|Мажјак и женка мандаринки на гранка
|Податотека:Aix :Samiec kaczki mandarynki z samicą kaczki krzyżówki.jpg|Мажјак мандаринка и женка [[дива патка]] во [[Стара Ивична]], [[Полска]]
}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}