Бакминстерфулерен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 75 бајти ,  пред 11 месец
изменета категоризација
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 год. → 5 г.)
(изменета категоризација)
 
 
[[Категорија:Фулерени]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]