Гарванот (поема): Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: наратор → раскажувач)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{reflist|2}}
 
== Користена литература ==
== Извори ==
* Силверман, Кенет. ''Edgar A. Poe: Mournful and Never-ending Remembrance''. Њујорк: Harper Perennial, 1991. ISBN 0-06-092331-8
* Копли, Ричард и Кевин Хејс. „Two verse masterworks: 'The Raven' and 'Ulalume'“, собрано во ''The Cambridge Companion to Edgar Allan Poe'', уредено од Кевин Хејс. Њујорк: Cambridge University Press, 2002. ISBN 0-521-79727-6