Региони на Грција: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Стандардизација, replaced: Видете исто така → Поврзано, Поврзано: → Поврзано
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Лоцирана → Сместена using AWB)
с (→‎top: Стандардизација, replaced: Видете исто така → Поврзано, Поврзано: → Поврзано)
</table>
 
''Видете исто такаПоврзано: [[Области на Грција|области]] и [[окрузи во Грција|окрузи]] на [[Грција]]''
 
== Забелешки ==