Разлика помеѓу преработките на „Тег (маглина)“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
с (→‎Надворешни врски: Подобрена реченица, replaced: , NASA Extragalactic Database. → — Вонгалактичка база на податоци на НАСА, , VizieR → — VizieR, Deep Sky Browser - →)
 
[[Категорија:Лисица (соѕвездие)]]
[[Категорија:Месјеови објекти]]
[[Категорија:ОрионскиОрионов КракРакав]]
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1764 година]]