Разлика помеѓу преработките на „Ниџе“

Додадени 160 бајти ,  пред 6 месеци
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
* [[Кајмакчалан]] - 2521 м, највисок врв
* Манастириште - 2434 м
* Ниџе - 2361 м
* Старков Заб - 2223 м
* Бело Гротло - 2149 м
* Бела Земја - 1877 м
* [[Старков Гроб]] - 1876 м
* Сокол - 1822 м
 
==Настанок и геолошки состав==