Џон Хершел: Разлика помеѓу преработките

Додадени 87 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Унгарската академија на науките]]
[[Категорија:Добитници на Лаландовата награда]]