Влада: Разлика помеѓу преработките

Додадени 326 бајти ,  пред 1 година
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
 
==Владата како мотив во популарната култура==
* „Не„[[Government грижиIssue се(рок-група)|Владина за владата“работа]]“ ([[англиски]]: ''Don'tGovernment Worry About The GovernmentIssue'') - песна на американскатаамериканска [[Рок-музикаПанк рок|панк-рок]]- група „[[Токинг хедс]]“ (''Talking Heads'') од 1977 година.<ref>[https://www.discogs.com/Talkingartist/251800-HeadsGovernment-Talking-Heads-77/master/39365Issue DISCOGSDiscogs, Talking Heads ‎– Talking Heads:Government 77Issue (пристапено на 12.5.2021)]</ref>
* „Не грижи се за владата“ ([[англиски]]: ''Don't Worry About The Government'') — песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Токинг хедс]]“ (''Talking Heads'') од 1977 година.<ref>[https://www.discogs.com/Talking-Heads-Talking-Heads-77/master/39365 DISCOGS, Talking Heads ‎– Talking Heads: 77 (пристапено на 12.5.2021)]</ref>
 
== Поврзано ==