Разлика помеѓу преработките на „МедијаВики:Welcomecreation“

с
нагодувања
(повеќе инфо + графика)
 
с (нагодувања)
{|
|[[Image:Wiki letter w.svg]]
|Википедија е енциклопедија напишана преку соработка на [[Википедија:Кој ја пишува Википедија|многу од нејзините читатели]]. За да научите повеќе, видете го нашиот [[Помош:Содржина|индекс на страници за помош]]. За да го смените изгледот на сајтот и многу други опции, изменете ги [[Special:Preferences|Вашите прилагодувањанагодувања]].
|---
|[[Image:Crystal Clear app ktip.png|left|40px]]