Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Скорпија“

с
→‎Наводи: Македонски назив, replaced: = European Space Agency → = Европска вселенска агенција
с (→‎Наводи: Исправка на име, replaced: 2006-12-26 → 26 декември 2006 (3))
с (→‎Наводи: Македонски назив, replaced: = European Space Agency → = Европска вселенска агенција)
* {{Наведена мрежна страница
| last = ESA
| authorlink = EuropeanЕвропска Spaceвселенска Agencyагенција
| title = The Hipparcos and Tycho Catalogues
|date = 1997