Разлика помеѓу преработките на „Сирма Војвода“

Додадени 16 бајти ,  пред 6 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
*[http://www.mn.mk/makedonski-legendi/4134-Sirma-Vojvoda Сирма Војвода]
* [https://mk.wikisource.org/wiki/%D0%97%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B8/_%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0 Сирма Војводка], Зборник на Миладиновци, на Викиизвор.
==Наводи==
 
[[Категорија:Мијаци]]
[[Категорија:Тресонче]]
252

уредувања