Разлика помеѓу преработките на „Јован Атанасов Прилепчанин“

Создадена страница со: '''Јован Атанасов Будимов''' (Прилеп, 1846 - Прилеп, 1908, познат како Јован Атанасов Прилеп...
(Создадена страница со: '''Јован Атанасов Будимов''' (Прилеп, 1846 - Прилеп, 1908, познат како Јован Атанасов Прилеп...)
(нема разлика)
252

уредувања