Разлика помеѓу преработките на „Волшебниот рид“

Додадени 40 бајти ,  пред 8 месеци
додадена/изменета предлошка
с
(додадена/изменета предлошка)
 
{{Italic title}}
'''Волшебниот рид''' ([[германски]]: ''Der Zauberberg'') е [[роман]] на германскиот писател [[Томас Ман]] од 1924 година.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Томас Ман}}
 
[[Категорија:Дела на Томас Ман]]