Разлика помеѓу преработките на „Амилоид бета“

Додадени 150 бајти ,  пред 1 месец
с
(Создадена страница со: {{Infobox protein family | Symbol = APP | Name = Amyloid beta peptide (beta-APP) | image = Abeta 2lfm.jpg | width = | caption = A partially folded struc...)
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Пептиди]]
[[Категорија:Алцхајмерова болест]]
[[Категорија:Биомаркери]]