Разлика помеѓу преработките на „Амилоид бета“

Додадени 3.436 бајти ,  пред 1 месец
Создадена страница со: {{Infobox protein family | Symbol = APP | Name = Amyloid beta peptide (beta-APP) | image = Abeta 2lfm.jpg | width = | caption = A partially folded struc...
(Создадена страница со: {{Infobox protein family | Symbol = APP | Name = Amyloid beta peptide (beta-APP) | image = Abeta 2lfm.jpg | width = | caption = A partially folded struc...)
(нема разлика)