Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Country data Регион Молдавија“

Flag of Moldavia in 1831.svg
(Flag of Moldavia in 1831.svg)
 
| alias = Регион Молдавија
| flag alias = Flag of Moldavia.svg
| flag alias-1834 = Civil ensignFlag of theMoldavia Principality of Moldaviain (1834-1861)1831.pngsvg
| flag alias-naval = Naval ensign of Moldavia 1.svg
| link alias-naval = Молдавска морнарица
193

уредувања