Разлика помеѓу преработките на „Гвинеја“

Додадени 76 бајти ,  пред 1 месец
с
нема опис на уредувањето
с
 
|image_map = LocationGuinea.svg
|national_motto = ''"Travail, Justice, Solidarité"''{{spaces|2}}<small>([[француски јазик|француски]])<br />"Работа, Правда, Солидарност"</small>
|national_anthem = ''[[Химна на Гвинеја|Liberté]]''{{spaces|2}}<small>(француски)<br />"Слобода"</small><br/><center>[[File:National Anthem of Guinea by US Navy Band.ogg]]</center>
|official_languages = [[француски јазик|француски]]
|demonym = Гвинеец