Разлика помеѓу преработките на „Долно Соње“

Додадени 92 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Демографија: Замена на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Етнографиja → Етнографија)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
}}
'''Долно Соње''' (познато и како '''Долно Солње''') — село во [[Општина Сопиште]], во околината на градот [[Скопје]].
[[File:Долно Соње МК.jpg|thumb|mini|left|Поглед на Долно Соње]]
 
== Географија и местоположба ==