Разлика помеѓу преработките на „Викторија (Австралија)“

с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (Стилска исправка, replaced: 7 год. → 7 г.)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Сојузни држави и територии на Австралија]]
[[Категорија:Поранешни колонии на Британија]]
[[Категорија:Држави и територии распаднати во 1901 година]]