Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

с
→‎Поврзано: Додадена категорија
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1920 година]]
[[Категорија:Држави и територии распаднати во 1991 година]]
[[Категорија:Држави и територии распаднати во 1922 година]]