Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: временска зона → часовен појас)
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1945 година]]
[[Категорија:Држави и територии распаднати во 1991 година]]