Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Додадени 65 бајти ,  пред 12 години
+
с (Бот Менува: az:2004 Avroviziya Mahnı Müsabiqəsi)
(+)
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв пат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
{{Никулец}}
[[Категорија:Евровизија]]
 
[[az:2004 Avroviziya Mahnı Müsabiqəsi]]