Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
+
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(+)
(+)
 
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден [[9 ноември]], [[1972]]) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
[[Категорија:Американски актериглумци]]
[[ar:إيريك دين]]
[[de:Eric Dane]]