Разлика помеѓу преработките на „Кралство Грција“

Додадени 102 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Грчки кралеви (монарси): Додадена категорија
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB)
с (→‎Грчки кралеви (монарси): Додадена категорија)
[[Категорија:Поранешни кралства]]
[[Категорија:Поранешни монархии во Европа]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1935 година]]