Житомирска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 102 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни Врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎Надворешни Врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Области во Украина]]
[[Категорија:Житомирска област| ]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1937 година]]