Полтавска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 102 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Полтавска Област| ]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1937 година]]