Германска Демократска Република: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија)
[[Категорија:Поранешни држави во Европа]]
[[Категорија:Комунистички држави]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1949 година]]