Колонија Гренланд: Разлика помеѓу преработките

Додадени 102 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
[[Категорија:Историја на Гренланд]]
[[Категорија:Поранешни колонии на Данска]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1950 година]]